פירסומים אחרונים באתר

אלוה – צמח אלוהי

"…דע לך שכל עשב ועשב יש לו שירה מיוחדת משלו…" ( רבי נחמן מברסלב)

אלוורה – Aloe Vera, צמח בשרני (סוקולנט), מין של הסוג  Aloeממשפחת השושניים Liliacea. אלוורה הוא גם שם עממי לכל המינים השונים של Aloe. ישנם מאות מינים של Aloe ורבים מהם משמשים מזה אלפי שנים למטרות רפואיות בכל התורות הרפואיות העתיקות – הרפואה הסינית, הרפואה הערבית, הרפואה היוונית והרפואה ההודית. השימוש במינים אלה הוא הן לשימוש פנימי הן לשימוש חיצוני.

המשך…

Posted in: איורוודה

Leave a Comment (0) →

עצירות – עיכול תקין הוא המפתח לבריאות מיטבית

בסופו של תהליך העיכול – שארית המזון אשר לא עוכלה מופרשת דרך הצואה. מערכת זו – עיכול והפרשה – כאשר היא עובדת בצורה תקינה, מונעת את מרבית המחלות והבעיות הבריאותיות. ראוי להדגיש שאיכות המזון והרכבו הם תנאים הכרחיים לפעילות עיכול תקינה.

המשך…

Posted in: איורוודה

Leave a Comment (0) →

ניקוי רעלים איורוודי ביתי

על פי רפואת האיורוודה העיכול הוא המפתח לאיזון, לבריאות ולאריכות ימים. איכות העיכול היא תולדה של המצב הנפשי, הרגשי והפיזי של האדם, של אורח חייו, איכות המזון שהוא אוכל והרגלי האכילה שלו.

המשך…

Posted in: איורוודה

Leave a Comment (0) →

טיפול טבעי בתסמונת המעי הרגיז

מאמר זה סוקר את הגישה האיורוודית לטיפול טבעי  בתסמונת המעי הרגיז -  IRRITABLE  BOWEL SYNDROME  – GRAHANI.

תסמונת המעי הרגיז, IBS , היא הפרעת עיכול נפוצה ששכיחותה עולה בהתמדה בעולם המערבי. כ- 20%-12% מהאוכלוסייה סובלים מ-IBS  ובקרב נשים שכיחותה גבוהה פי 2–3 מאשר בקרב גברים. הפרעת עיכול זו מאופיינת בשינויים תכופים בהרגלי פעולות המעיים, בכאבים ובנפיחות בבטן שגורמים לאי נוחות רבה ופוגעים באיכות החיים. המשך…

Posted in: איורוודה

Leave a Comment (0) →
123